Joomla Random Flash Module by DART Creations

Pn02032015

Aktualizacja:2015-02-28 19:27

OŚWIĘCIM. W kwietniu spotkanie absolwentów Konara

konarskiLiceum Ogólnokształcące im. ks. Stanisława Konarskiego ma 100 lat. Po radosnych, a czasami nostalgicznych chwilach, które były naszym udziałem w czasie dwóch pierwszych odsłon jubileuszu, poświęconych darczyńcom i pracownikom szkoły, czas na kolejne spotkania Przyjaciół Konara.

PUBLICYSTYKA. Pióromani - literacki klub w Brzeszczach

PIOROMANIW 2015 roku mija 30 rocznica powstania klubu literackiego w Brzeszczach. W 1985 roku z inicjatywy Weroniki Włodarczyk miał miejsce pierwszy konkurs twórczości literackiej, który zaowocował powstaniem Klubu Nieprofesjonalnej Twórczości Literackiej, Pióromani''.

VIDEO-OŚWIĘCIM. Wieści z Ratusza 27 luty 2015

logo radio2Zobacz najnowsze wiadomości wideo przygotowane przez Urząd Miasta w Oświęcimiu.

OŚWIĘCIM. Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

kosciuszkiW niedzielę 1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W tym dniu Janusz Chwierut prezydent miasta Oświęcimia zaprasza na ceremonię oddania im hołdu. Uroczystość tradycyjnie odbędzie się na pl. Tadeusza Kościuszki o godz. 12.00.

OŚWIĘCIM. Pan wie, kto po nim stąpał!

kamienie1Oświęcimski Rynek Główny od wieków był tętniącym życiem sercem grodu nad Sołą. Dziś o tych sutych czasach, kiedy do Oświęcimia przyjeżdżali nie tylko kupcy z Krakowa, Cieszyna, Ołomuńca czy wybrzeża, ale przede wszystkim najwięksi mężowie i sól ziemi polskiej, pamiętają mury Starówki i bruk Rynku. "Z Oświęcimia oczywiście. Pamiątka! Pan wie, kto po nim stąpał?!"

POWIAT. Niech ta podróż Cię nie zaskoczy

reka Podróże służbowe na dobre wpisały się w obowiązki wielu pracowników. Taki wyjazd, by zakończył się sukcesem musi być precyzyjnie zaplanowany. To nie wycieczka rodzinna, tutaj nie ma mowy o spóźnieniach. Twój komfort w podróży to gwarancja dobrze załatwionych spraw służbowych.

UKRAINA. Akcja Oświęcimianie - Samborzanom

plakatA3samborJPGW związku z wydarzeniami na wschodniej Ukrainie Miasto Sambor, miasto partnerskie Oświęcimia, zwróciło się do nas z prośbą o udzielenie pomocy mieszkańcom Sambora oraz osobom przesiedlonym z terenów wschodnich objętych walkami zbrojnymi, którym miasto Sambor przyjęło w ostatnich miesiącach.