Wt23122014

Aktualizacja:2014-12-22 17:02

OŚWIĘCIM. 17 ton karmy dla zwierząt ze schronisk

karma oswieicmPrawie pół miliona klików od internautów zebranych w ciągu 15 dni wypełniło wirtualne kości 80 psów i 10 kotów z oświęcimskiego oddziału Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt Animals oraz ze schroniska „Przytulisko” w Busku Zdroju.

POWIAT. Pożar samochodu osobowego

PSP OswiecimW niedzielę 21 grudnia 9 minut po północy zaalarmowano Stanowisko Kierowania KP PSP w Oświęcimiu o pożarze samochodu osobowego w Brzeszczach na ulicy Partyzantów.

AUSCHWITZ. Historyczne walizy w specjalistycznych magazynach

walizy21800 historycznych waliz, które należały do Żydów deportowanych na zagładę do niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz, zostało umieszczonych w zaprojektowanych specjalnie dla tych obiektów magazynach. Wszystkie pomieszczenia zostały wyposażone w system gaszenia, nowoczesne oświetlenie bezpieczne dla historycznych obiektów oraz specjalistyczne szafy do przechowywania waliz.

OŚWIĘCIM. Ścigali pijanego kierowcę quada

quadW niedzielę 21 grudnia 2014 po pościgu policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę quada. Mężczyzna sądził, że uciekając przed policyjną kontrolą, ucieknie przed grożącą mu karą za jazdę w stanie nietrzeźwym.

AUSCHWITZ. Rola PILECKIEGO wpłynęła mocno na moje życie osobiste

pileckiwywiadWywiad z Marcinem Kwaśnym, odtwórcą roli Witolda Pileckiego w filmieMirosława Krzyszkowskiego. Rozmawia Jan Lorek.

BOBREK. Złodziej blachy znaleziony

blachabobrekW ubiegły piątek policjanci zwrócili Parafii w Bobrku blachy miedziane stanowiące poszycie dachu zabytkowej Kaplicy cmentarnej w Bobrku. Złodziej wpadł na Śląsku podczas kontroli drogowej.

OŚWIĘCIM. Zapraszamy na VI. Oświęcimską Wigilię 2013

wigilia logo2013Oświęcimska Wigilia Miejska już szósty raz zostanie zorganizowana przez stowarzyszenie "Oświęcimianie-Oświęcimianom". W tym roku wyjątkowo oświęcimianie spotkają się na pl. Skarbka między kościołem parafialnym i synagogą w niedzielę 22 grudnia o godz. 16:00.