Pn26012015

Aktualizacja:2015-01-25 14:02

OŚWIĘCIM. We wtorek zakaz noszenia broni palnej

berettaZgodnie z Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 15 stycznia 2015 roku na terenie Oświęcimia i Gminy Oświęcim w dniu 27 stycznia 2015 roku obowiązywać będzie czasowy zakaz noszenia oraz przemieszczania w stanie rozładowanym wszelkiego rodzaju broni.

PUBLICYSTYKA. Skurwysyństwo czy tylko głupota?

figura pop_art70 lat temu polski obóz zagłady Auschwitz-Birkenau wyzwolili tradycyjnie nam wdzięczni Ukraińcy, pamiętający nam przeszło 400-letnią opiekę, a nawet zapewne 1000-letnie związki rodzinne zapoczątkowane przez Chrobrego.

OŚWIĘCIM. Młodzi ludzie apelują o pokój

um logo25Młodzieżowa Rada Miasta w przededniu 70. rocznicy oswobodzenia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau oraz miasta Oświęcimia przygotowała odezwę, skierowaną do młodych ludzi na całym świecie. - Musimy głośno protestować przeciwko zabijaniu, nienawiści, pogardzie i upodleniu człowieka.

PUBLICYSTYKA. Nabil Al-Malazi - Syryjczyk który kocha Polskę

NabilW dzisiejszych czasach politycy, media i socjologowie mówią często o braku integracji muzułmanów ze społeczeństwami Europy. Padają zarzuty że muzułmanie nie chcą uczyć się języka kraju w którym mieszkają, i że kierują się własnymi prawami.

OSIEK. Wypadek drogowy śmiertelny, zginął pieszy

018W sobotę 24 stycznia 2015 o godzinie 17.50 w Osieku na ulicy Głównej doszło do wypadku drogowego śmiertelnego. Jak wstępnie ustalili policjanci mieszkanka Osieka kierując samochodem marki Kia straciła panowanie nad pojazdem, zjechała z jezdni na chodnik gdzie potrąciła dwóch pieszych.

VIDEO-OŚWIĘCIM. Wieści z Ratusza 23 stycznia 2015

wiesci19Zobacz najnowsze wiadomości wideo przygotowane przez Urząd Miasta w Oświęcimiu.

OŚWIĘCIM. Poszukiwania zlodziei i oszustów

074Policjanci z oświęcimskiej komendy Policji poszukują oszustów, którzy proponując bezpłatne badania okradli starszą mieszkankę Oświęcimia.