Joomla Random Flash Module by DART Creations

N05072015

Aktualizacja:2015-07-05 11:59

OŚWIĘCIM. Poszukiwany złodziej Yorka

063Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu prowadzą czynności w sprawie kradzieży yorka. Jak ustalili do zdarzenia doszło 1 lipca 2015 około godziny 14:00 w Oświęcimiu przy Konopnickiej gdzie sprawca wykorzystał chwilę gdy właścicielka psa rasy York, pozostawiła swojego czworonoga na chwilę przed sklepem, kiedy wróciła psa już nie było.

OŚWIĘCIM. Zakończyły się obchody Jubileuszu Konara

konarbal2W Liceum i. ks. Stanisława Konarskiego zakończyły się oficjalne obchody Jubileuszu Stulecia Szkoły. 26 i 27 czerwca świętowano pod hasłem Wszyscy jesteśmy z Konara!. 

POWIAT. Zapraszamy do Oświęcimia na Festiwal Funduszy Europejskich

tarnnow1Nadchodzi najbardziej atrakcyjna niedziela lata w Oświęcimiu! 12 lipca zaprojektujesz swój własny t-shirt z aplikacjami ze specjalnymi efektami farb, wydrukujesz model przestrzenny w nowoczesnej technologii 3D, a także weźmiesz udział w warsztatach z tworzenia biżuterii wykonanej, np. techniką koronki frywolitkowej i szydełkowej. To (i wiele więcej) propozycje dla każdego na udany weekend i odkrycie kreatywnego oblicza Małopolski.

VIDEO-OŚWIĘCIM. Wieści z Ratusza 3 lipca 2015

chwierutwiesci3Zobacz najnowsze wiadomości wideo przygotowane przez Urząd Miasta w Oświęcimiu.

AUSCHWITZ. Nagrody dla wolontariuszy. Gdyby zabrakło dziesięciu…

10uschWolontariusze oraz przedstawiciele instytucji wspierających wolontariat w Miejscu Pamięci zostali uhonorowani nagrodami „Gdyby zabrakło dziesięciu…”. Wyróżnienie wręczono w 68. rocznicę utworzenia Muzeum na terenie byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau.

PUBLICYSTYKA. Współcześni Hunowie

figura pop_artUnijne urzędasy wypasione na sutych apanażach, a także nasi „ekonomiści” dzięki którym Polska nie tylko utraciła suwerenność gospodarczą ale popadła w sidła globalnej finansjery – doradzają Grekom zaciskanie nie tyle pasa, co pętli na szyi, szantażując końcem świata.

POWIAT. Nie zamykaj dzieci i zwierząt w samochodzie

021W tym roku podczas czerwcowych upałów oświęcimscy policjanci podejmowali już interwencję wobec osób, które pozostawiły w rozgrzanym samochodzie dwa psy. O bezmyślności ich właścicieli Policję powiadomiły osoby postronne.