Joomla Random Flash Module by DART Creations

Wt01122015

Aktualizacja:2015-11-30 14:42

VIDEO-OŚWIĘCIM. Wieści z Ratusza 27 listopada 2015

wiesci ratusz27Zobacz najnowsze wiadomości wideo przygotowane przez Urząd Miasta w Oświęcimiu.

GMINA. Długi marsz z osady do sołectwa

stawygrojeckie2Ten dzień przejdzie do historii Stawów Grojeckich. We wtorek 24 listopada na sesji Rady Gminy Oświęcim rajcy zdecydowali o przekształceniu osady Stawy Grojeckie w sołectwo. Przeciwni temu rozwiązaniu byli radni z Grojca. Nowe sołectwo, liczące ponad 950 mieszkańców, formalnie zacznie funkcjonować od 1 stycznia 2016 r. Dotychczasowy przewodniczący osady Wojciech Płonka zostanie sołtysem Stawów Grojeckich.

OŚWIĘCIM. Pokłócili się przez internet, a pobili przed blokiem

bejsbolowaPolicjanci z oświęcimskiej komendy Policji ustalają okoliczności w jakich obrażeń ciała doznało dwoje mieszkańców Oświęcimia, którzy kłótnię rodzinną rozpoczęli w Internecie, a zakończyli ”w realu”, używając kija bejsbolowego.

POWIAT. Konkurs ofert w dziedzinach sportu i kultury

POWIATKONKURSZarząd Powiatu w Oświęcimiu ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych przez podmioty niezaliczone do sektora finansów publicznych i niedziałające w celu osiągnięcia zysku w dziedzinach sportu i kultury.

OSIEK. Najpierw wpadł do rowu, później w ręce policji

017W dniu 22 listopada 2015 w Osieku Dzielnicowy Gminy Osiek najpierw udzielił pomocy, a później zatrzymał nietrzeźwego kierowcę. Mężczyzna próbował uniknąć policyjnej kontroli, ale alkohol zrobił swoje i samochód znalazł się w przydrożnym rowie.

LIST DO REDAKCJI. Po wale daleko nie zajedziesz

walurowerlistNa adres naszej redakcji otrzymaliśmy e-mail z krótką prezentacją filmową nowo oddanych, umocnionych wałów przeciwpowodziowych, wzdłuż koryta rzeki Soły w Oświęcimiu. Jeden z mieszkańców Oświęcimia był bardzo rozczarowany, kiedy jego rowerowa podróż po koronie wału przeciwpowodziowego została przerwana w połowie drogi przez pole z kukurydzą. - Jakie było moje rozczarowanie, kiedy okazało się, że dalej już nie pojadę. Zobacz, video prezentacje.

OŚWIĘCIM. W nowym inkubatorze działa już 15 firm

kurnikprzedsiebiorczosciDo inkubatora przedsiębiorczości, ulokowanego w Miejskiej Strefie Aktywności Gospodarczej Nowe Dwory, wprowadziło się 15 nowych firm. Wynajęte są również dwie hale produkcyjno – magazynowe. W starym inkubatorze, który znajduje się pod drugiej stronie ulicy Fabrycznej, działa 26 firm. W obu łącznie utworzono 250 nowych miejsc pracy.