Joomla Random Flash Module by DART Creations

Cz31072014

Aktualizacja:2014-07-31 13:30

POWIAT. Święto Policji 2014

policja medaleW środę 30 lipca br. w Oświęcimskim Centrum Kultury odbyła się uroczysta Akademia z okazji Święta Policji, podczas której uczczono 95. rocznicę powstania Państwowej Policji powołanej przez Sejm RP w dniu 24 lipca 1919 roku.

OŚWIĘCIM. 100 zł za potrącenie rowerzystki

rower31W środę 30 lipca 2014 o godzinie 10:00 w Oświęcimiu na ul. Legionów doszło do niecodziennego wypadku drogowego, w którym uczestniczyło dwoje rowerzystów.

OŚWIĘCIM. 1 sierpnia zawyją syreny

obchody41 sierpnia 2014 r. (piątek) przypada 70. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Z tej okazji w godzinę „W” tj. o godz. 17.00 delegacja Miasta Oświęcim odda hołd bohaterom tamtych wydarzeń.

OŚWIĘCIM. Hokej na rolkach już w ten weekend

rolki-plakatW najbliższy weekend (2-3 sierpnia) na boisku przy ulicy Piłsudskiego w Oświęcimiu zostaną postawione bandy umożliwiające m.in. grę w hokeja na rolkach! Serdecznie zapraszamy wszystkich, którym ta dyscyplina sportowa nie jest obca! W sobotę rolkowisko jest ogólnodostępne (możliwość bezpłatnej rezerwacji – przez facebooka) a na niedzielę zaplanowany został turniej hokeja na rolkach! Zachęcamy wszystkie drużyny do uczestnictwa w turnieju!

STAWY MONOWSKIE. Spadł z dachu, skończyło się na potuczeniach

023W dniu 28 lipca 2014 w miejscowości Stawy Monowskie doszło do wypadku podczas prac remontowych dachu. Jak ustalili policjanci 52 – letni mężczyzna wykonujący prace remontowe na dachu na budynku jednorodzinnego spadł na strych z wysokości około 2m.

POWIAT. Zmiany pogody trudne dla chorych na serce

carintUpały dają się we znaki pacjentom ze schorzeniami kardiologicznymi. Każdego upalnego dnia do Centrum Kardiologii Inwazyjnej „GVM CARINT ” w Oświęcimiu trafia więcej niż zazwyczaj pacjentów wymagających pomocy medycznej. Kardiolodzy przypominają, że prewencja przed przegrzaniem ma kluczowe znaczenia dla zdrowia pacjentów ze schorzeniami kardiologicznymi.

AUSCHWITZ. Deportacje Żydów z Węgier do Auschwitz

wegrylekcja1Historii Żydów deportowanych z Węgier na zagładę do niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz latem 1944 r. poświęcona jest nowa otwarta lekcja internetowa dostępna na stronie Muzeum. W tym roku obchodzimy 70. rocznicę tamtych wydarzeń.