Joomla Random Flash Module by DART Creations

Cz02042015

Aktualizacja:2015-04-01 14:57

POWIAT. 450 tys zł. na przedsięwzięcia kulturalne

umwmlogoZarząd Województwa Małopolskiego przeznaczy 450 tys. zł na wsparcie najciekawszych przedsięwzięć kulturalnych i artystycznych w ramach kolejnej edycji konkursu „Małopolska. Nasz region – Nasza szansa”. Jest to nowa odsłona tego konkursu skierowana tym razem do organizacji pozarządowych i innych instytucji prowadzących działalność pożytku publicznego realizujących zadania w zakresie kultury.

POWIAT. Coraz więcej pijanych kierowców

020Od poniedziałku 30 marca policjanci zatrzymali kilku nietrzeźwych kierowców. Najmniej promili alkoholu w wydychanym powietrzu miał mieszkaniec Boru, tylko 0,67 promila. Najwięcej odnotowano u mieszkańca Podolsza, 2,24 promila alkoholu. Czytaj pełny raport policji.

VIDEO-POWIAT. Pierwszy krok w stronę budowy kopalni

rozmowa z_Bogdanem_CuberemW ubiegłym tygodniu obradowała Rada Gminy Przeciszów. Najważniejszym punktem sesji było przyjęcie uchwały w sprawie zmiany studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy. Wójt Bogdan Cuber mówi, że to pierwszy krok w stronę budowy kopalni w Przeciszowie.

OŚWIĘCIM. Po transplantacji sięga po kolejne zwycięstwa

zawodnikargentinaOświęcimianin Andrzej Haj po raz kolejny będzie reprezentował miasto na rozgrywkach sportowych osób po transplantacji i dializowanych. Tym razem pojedzie do Argentyny na 20. Światowe Igrzyska w Mar del Plata, które odbędą się w sierpniu. Zawodnik z Oświęcimia chce wystartować w kilku konkurencjach.

POWIAT. Bogdan Syrek nowym komendantem policji

komen new2W Komendzie Powiatowej Policji w Oświęcimiu odbyła się wyjątkowa uroczystość. Z policjantami i pracownikami jednostki żegnał się Komendant Powiatowy Policji w Oświęcimiu inspektor Janusz Barcik, który po 10- letnim kierowaniu oświęcimską komendą obejmie stanowisko Komendanta Miejskiego Policji w Krakowie. Jednocześnie nadinsp. Mariusz Dąbek Małopolski Komendant Wojewódzki Policji uroczyście wprowadził mł. insp. Bogdana Syrek na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Oświęcimiu.

POWIAT. Na tropie uciążliwego zapachu

malgorzata sikora_gotoweOświęcimianie nadal skarżą się na uciążliwe zapachy. Gdzie szukać źródła fetoru? Próby rozwikłania zagadki podejmowane są od dawna. Służby powiatowe są w tej kwestii bardzo aktywne. Zakupiono urządzenie, które ma pomóc w zdiagnozowaniu przyczyn problemu.

POWIAT. Udany pościg za skradzionym autem

042W poniedziałek 30 marca 2015 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej komendy zatrzymali 20 – letniego mieszkańca Gminy Kęty podejrzanego o kradzież samochodu. Sprawca trafił do policyjnych aresztów, natomiast auto do właścicielki.