Joomla Random Flash Module by DART Creations

Pn08022016

Aktualizacja:2016-02-08 16:04

AUSCHWITZ. O historii Auschwitz w Rosji

20160208 moskwa_3oHuCn6impHCVqcKHZpYJak zachować pamięć o ofiarach Auschwitz w czasach, kiedy odchodzą ostatni świadkowie? Jakie wyzwania stoją przed edukatorami Miejsca Pamięci? Jak wykorzystywać historyczne fotografie do uczenia o historii obozu? M.in. o tych zagadnieniach opowiadali na wykładach i spotkaniach w Moskwie dyrektor Międzynarodowego Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście Andrzej Kacorzyk oraz Paweł Sawicki z Biura Prasowego Muzeum, którzy pojechali do Rosji na zaproszenie Instytutu Polskiego w Moskwie.

OŚWIĘCIM. Wójt naruszył dobre imię Uczelni? Sprostowanie Rektora PWSZ

pwsz gminaW związku z wpisem Wójta Gminy Oświęcim Alberta Bartosza na jednym z portali społecznościowych dotyczącym sytuacji w uczelni Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. rotmistrza Witolda Pileckiego w Oświęcimiu, a zawierającym nieprawdziwe informacje naruszające dobre imię Uczelni, pragniemy się do niego odnieść.

VIDEO-OŚWIĘCIM. Wieści z Ratusza 5 luty 2016

wiesci5luty- Ta wypowiedź jest wypowiedzią kłamliwą, nie opartą na żadnych faktach, nie mającą żadnych podstaw i dziwię się, że z ust wójta mogło coś takiego paść. - odpowiada wiceprezydent Oświęcimia Andrzej Bojarski, po zarzutach postawionych przez wójta Gminy Oświęcim Alberta Bartosza w programie "Sprawa dla reportera". Zobacz najnowsze wiadomości wideo przygotowane przez Urząd Miasta w Oświęcimiu.

POWIAT. Oświęcim potrzebuje nowych miejsc pracy

regiontvpW czwartek 4 lutego w programie "Region" w Telewizji Publicznej oddział Kraków, starosta oświęcimski, przewodniczący rady powiatu oraz lokalny dziennikarz, dyskutowali o wizerunku miasta Oświęcimia i muzeum Auschwitz oraz o finansowaniu przez gminę Miasto Oświęcim hokejowego klubu sportowego. Zobacz materiał wideo TVP Kraków.

OŚWIĘCIM. Wywieźli 300 ton śmieci za 200 tys. zł?

bartosz sprawa tvpW czwartek 4 lutego br. w programie "Sprawa dla reportera" w Telewizji Publicznej została poruszona sprawa wywozu 300 ton śmieci z jednej z prywatnych posesji na terenie miasta Oświęcim. Śmieci zostały usunięte przez wynajętą firmę z polecenia Urzędu Miasta, jednak ku zdziwieniu właściciela posesji i jego rodziny, kosztami posprzątania terenu, Urząd Miasta obciążył właściciela,wystawiając mu rachunek 200 tys. zł oraz wpisując Gminę Miasto Oświęcim do Ksiąg Wieczystych. Pikanterii spornej sprawie dodaje wójt Gminy Oświęcim Albert Bartosz, który poinformował, że działką od dawna interesuje się jedna z oświęcimskich galerii handlowych. Zobacz materiał wideo TVP1.

VIDEO-OŚWIĘCIM. Wieści z Ratusza 29 stycznia 2016

WIESCI292016Zobacz najnowsze wiadomości wideo przygotowane przez Urząd Miasta w Oświęcimiu.

AUSCHWITZ. Podróż życia jeszcze się nie skończyła

duda rp ab27 stycznia ponad 80 byłych więźniów Auschwitz spotkało się na terenie byłego obozu Birkenau, aby upamiętnić 71. rocznicę wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady. Tematem przewodnim rocznicowych obchodów były „Powroty”.