Loading Flash movie...

N24052015

Aktualizacja:2015-05-24 10:19

AUSCHWITZ. Nagroda Kustosza Pamięci Narodowej

piechowskiWięzień KL Auschwitz Kazimierz Piechowski, dzieci rtm. Witolda Pileckiego – Zofia i Andrzej Pileccy, żołnierz AK Juliusz Kulesza, Muzeum Polskie w Rapperswilu i pośmiertnie opozycjonista Janusz Krupski zostali uhonorowani nagrodą Kustosza Pamięci Narodowej. Za każdym Kustoszem stoi jakaś cząstka narodowej pamięci.

KĘTY. Wypadek drogowy, ranna rowerzystka

rower ket23Wczoraj 23 maja 2015 około godziny 18:00 w Kętach na ulicy Krakowskiej doszło do wypadku drogowego, w którym jak wstępnie ustalili policjanci, 42 – letni mieszkaniec Kęt, kierując samochodem marki VW podczas skrętu w lewo, potrącił jadącą na rowerze 23 – letnią mieszkankę Nowej Wsi. W wyniku wypadku rowerzystka doznała złamania obojczyka i ogólnych potłuczeń.

VIDEO-OŚWIĘCIM. Składowisko Odpadów Komunalnych

oswiecimlotCo się dzieje z naszymi śmieciami, kto je zabiera, gdzie trafiają? Zobacz film zrealizowany przez telewizję Regionalna.tv o Składowisku Odpadów Komunalnych w Oświęcimiu.

VIDEO-OŚWIĘCIM. Wieści z Ratusza 22 maja 2015

wiesci22Zobacz najnowsze wiadomości wideo przygotowane przez Urząd Miasta w Oświęcimiu.

OŚWIĘCIM. Dzieciństwo - Wychowanie bez Przemocy

szkoleniepolicjaW dniu 19 maja br. w ramach Kampanii pn. „Bezpieczne Dzieciństwo - Wychowanie bez Przemocy”, realizowanej przez Miejski Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie, w skład którego wchodzą przedstawiciele instytucji i służb zaangażowanych w przeciwdziałanie przemocy domowej, zorganizowano warsztaty edukacyjne dla rodziców.

OŚWIĘCIM. Kompromis w sprawie łyżwiarstwa figurowego

powiatdebatalyzwWczorajsza debata w sprawie przyszłości łyżwiarstwa figurowego, burzliwa i pełna emocji, zakończyła się pozytywnie dla młodych łyżwiarzy i ich rodziców. Byli na niej obok zawodników i rodziców, trenerzy, władze miasta i powiatu, radni oraz przedstawiciele Polskiego Związku Łyżwiarstwa Figurowego.

POWIAT. Starosta i zarząd powiatu nadużywają swojej władzy?

jurzakdudaNa adres e-mail naszego portalu otrzymaliśmy oświadczenie od opozycyjnych radnych powiatu oświęcimskiego ws. zwielokrotnionych kwot na obsługę medialną starostwa powiatowego realizowaną przez zewnętrzne firmy oraz nadużywaniu serwisu internetowego www.powiat.oswiecim.pl dla celów walki politycznej w kampanii wyborczej. Przeczytaj oświadczenie radnych.