Joomla Random Flash Module by DART Creations

So25102014

Aktualizacja:2014-10-24 22:54

OŚWIĘCIM. Włoszek i Kaczyński spotkają się na zamku

kaczor logoW najbliższą niedzielę w sali reprezentacyjnej oświęcimskiego zamku spotkają się Radosław Włoszek kandydat na prezydenta Oświęcimia z Jarosławem Kaczyńskim, prezesem Prawa i Sprawiedliwości. Oświęcim to jedno z czterech miast małopolski zachodniej w którym rządzi prezydent.

PUBLICYSTYKA. Fatima Akram - piękna bojowniczka z Bahrajnu

FatimaAkramŻeby zrozumieć współczesny Bahrajnie trzeba dobrze poznać historię. Bahrajn był zasiedlony przez Arabów od starożytności. W VII wieku tamtejsze klany przyjęły islam. W VIII wieku ta mała wyspa znalazła się pod panowaniem charydżytów - skrajnego odłamu Islamu. Charydżyci byli purytanami w sprawach wiary i głosili egalitaryzm społeczny. W X wieku władzę w Bahrajnie przejęli karmaci.

OŚWIĘCIM. Znęcał się nad psem? Zwierzak nie żyje

064Oświęcimscy policjanci wyjaśniają sprawę znęcania się nad psem. Wyczerpane zwierzę odnalezione zostało wczoraj na jednej z działek w Oświęcimiu. Lekarz weterynarii, by skrócić cierpienie czworonoga, zmuszony był do jego uśpienia.

AKTUALIZACJA-OŚWIĘCIM. Pożar koło zakładów Chemicznych

magnezpozarDziś 24 października o godz. 8:43 Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Oświęcimiu przyjął zgłoszenie o pożarze w budynku E-59, na terenie przemysłowym w Oświęcimiu przy ul. Chemików 1.

OŚWIĘCIM. Odzyskali skradziony rower

rower23W czwartek 16 października 2014 w Oświęcimiu policjanci zatrzymali 14 – letniego mieszkańca Oświęcimia, podejrzanego o kradzież roweru. Policjanci odzyskali również skradziony jednoślad, który wkrótce zostanie zwrócony właścicielowi.

OŚWIĘCIM. Wicepremier przyjedzie do Oświęcimia

piechocinskiW najbliższą niedzielę, 26 października br. o godz. 17.00 w Auli Kazimierza Piechowskiego Uczelni Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. rtm. Witolda Pileckiego w Oświęcimiu odbędzie się spotkanie z Wiceprezesem Rady Ministrów, Ministrem Gospodarki Januszem Piechocińskim, poświęcone sytuacji gospodarczej kraju.

OŚWIĘCIM. Młodzi kierowcy pod wpływem narkotyków

034W nocy z 20/21 października 2014 w Oświęcimiu policjanci podczas kontroli drogowej zatrzymali dwóch mężczyzn 18 i 19 letniego. Jeden jest podejrzany o kierowanie samochodem pod wpływem środków odurzających, a drugi o posiadanie amfetaminy.